O Energaztech

Firma Energaztech, powołana do życia 01 lipca 2010 r.w ­Poznaniu, to udane połączenie profesjonalizmu i­ doświadczenia starszych stażem członków zespołu ze zdolnościami i energią młodych pracowników.

Od początku swojej działalności firma Energaztech z powodzeniem wdraża rozwiązania pozwalające obniżyć koszty i zużycie energii elektrycznej i cieplnej oraz koszty i zużycie gazów technicznych i spożywczych, w tym gazu ziemnego. Do grona Klientów firmy należą zarówno duże podmioty gospodarcze z branży m. in. motoryzacyjnej, chemicznej, konstrukcji stalowych, spożywczej, jak i jednostki samorządowe, urzędy i gminy, instytucje kościelne, szkoły wyższe oraz instytuty naukowo – badawcze.

Pomysłodawcą i zarazem założycielem firmy jest mgr inż. Przemysław Buliński, absolwent Politechniki Poznańskiej. Swoją wiedzę i doświadczenia z zakresu właściwości i zastosowań gazów procesowych ugruntował podczas kilkuletniej pracy w Zakładzie Spawalnictwa Instytutu Technologii Budowy Maszyn Politechniki Poznańskiej.

Już jako młody pracownik naukowy, we współpracy z Instytutem Spawalnictwa w Rostowie, prowadził szerokie badania z dziedziny gazów spawalniczych oraz zgrzewania blach karoseryjnych ocynkowanych z udziałem energii elektrycznej o wysokich parametrach. Był autorem publikacji naukowych z dziedziny technologii spawalnictwa a także prowadził wykłady i szkolenia dla studentów.

Po zakończeniu pracy naukowej, przez kilkanaście lat współzarządzał przedsiębiorstwem o zasięgu międzynarodowym, produkującym i dystrybuującym gazy techniczne, spożywcze i medyczne oraz wdrażającym różnorodne technologie gazowe.

Przemysław Buliński, oprócz zadań związanych z zarządzaniem firmą Energaztech, od wielu lat aktywnie uczestniczy w tzw. Programie Uwalniania Gazu i Energii w Polsce, efektem czego jest uruchomienie pierwszego w kraju Energetycznego Internetowego Centrum Obrotu EICO – Platformy, umożliwiającej każdemu odbiorcy energii elektrycznej czy też gazu do aktywnego uczestnictwa w otwartym rynku nośników energetycznych. Misją utworzonej spółki EICO, w której Przemysław Buliński piastuje stanowisko Członka Zarządu, jest zapewnienie odbiorcom energii elektrycznej i gazu ziemnego, zarówno tym indywidualnym, jak i biznesowym, dostępu do ww. mediów po konkurencyjnych cenach, bez konieczności wychodzenia z domu lub organizowania postępowań przetargowych.

Dlaczego wybrać nas

 • 1

  Profesjonalista w każdym calu

  Jesteśmy niezależnymi, profesjonalnymi doradcami i analitykami, skutecznie obniżającymi koszty jednostkowe zużywanej energii elektrycznej i cieplnej oraz koszty gazu ziemnego, gazów technicznych i spożywczych, a także zbiorników do ich magazynowania.

 • 2

  Gwarant usług na wysokim poziomie

  O sile projektu świadczą dwa elementy
  – jakość osób, które go przygotowały
  i kompletność dokumentacji, która go opisuje. Gwarantujemy więc najwyższą jakość usług oraz pełne zadowolenie
  i satysfakcję Kontrahentów, ponieważ naszą wiedzę uzyskaną na studiach ugruntowaliśmy podczas wieloletniej pracy w terenie.

 • 3

  Realizator wymiernych oszczędności finansowych

  Realizujemy projekty mające na celu zidentyfikowanie i wdrożenie wymiernych oszczędności finansowych dot. używanych w procesach wytwórczych gazów technicznych, spożywczych, węglowodorów, gazu ziemnego, energii elektrycznej, energii cieplnej, przy jednoczesnym uwzględnieniu bezpieczeństwa energetycznego firmy, przedsiębiorstwa, instytucji, urzędu, uczelni.

 

Najbardziej kreatywne pomysły

 • Energaztech inwestuje w wiedzę…
 • Jasna strategia działania…
 • Zyskujesz bez udziału środków…
 • Energaztech odzyskuje energię…
 • Energaztech liderem Procesu Uwalniania Gazu (PUG)…
 • Energia i gaz, to nasza pasja…
 • Energaztech łamie monopol koncernów gazowych i energetycznych…

Nasza Drużyna

 

business people group in a meeting at officebusiness people group in a meeting at officebusiness people group in a meeting at officetesti-img02business people group in a meeting at officebusiness woman with her staff in background at officeGroup of young business people at meeting

„Naszą filozofią jest obsługa każdego klienta z najwyższym profesjonalizmem przy jednoczesnym dostarczeniu usługi, która nie ma sobie równych. Pracujemy, aby osiągnąć sukces. Zapraszamy do współpracy zakłady, przedsiębiorstwa, gminy, instytucje, uczelnie, którym zależy na obniżeniu kosztów związanych ze zużywanymi w procesach wytwórczych gazami technicznymi, spożywczymi, węglowodorami, gazem ziemnym, energią elektryczną i cieplną.”

mgr inż. Przemysław Buliński
Dyrektor Zarządzający, Właściciel